Nemokamas pristatymas nuo 50 eur!

Patarimai, kurie padės pasirinkti tinkamą aromatą namams

Kvapas gali būti galingas dalykas – malonus kvapas gali priminti seniai pamirštą įvykį, šventę, žmogų ar vaikystės namus. Nemalonūs namų kvapai mus įspėja apie galimus pavojus ir tai, kas vyksta aplinkoje, pavyzdžiui – dūmų kvapas įspėja apie gaisrą, degėsių – apie svylantį maistą ir t. t. Net ir toks dalykas kaip gėlės skirtingiems žmonėms gali kelti visiškai priešingas asociacijas. Pagalvokite, ką baltų rožių aromatas primins žmogui, kuris keliolika metų dirbo vestuvių planuotoju, o ką tam, kas dirbo laidotuvių namuose. Taigi nenuostabu, kad kvapai – daro įtaką mūsų savijautai, gali padėti atsipalaiduoti ar susikaupti, todėl ir kvapus namams reikia rinktis atsakingai bei apgalvojus, kokio poveikio norite siekti. Šiame straipsnyje papasakosime, ką suteikia aromatai namams pagal tai, kokį aromatą jūs išsirinkote bei kodėl apskritai kvapai taip stipriai veikia žmogų.

 

Kaip kvapai veikia mūsų savijautą

 

            Kvapus ir jų poveikį tyrinėję mokslininkai nustatė, kad kvapą smegenys užfiksuoja ir suvokia anksčiau už garsą ar vaizdą. Senovėje tokia savybė padėdavo pabusti iš miego ir išsigelbėti iš gaisro ar išvengti plėšrūno užpuolimo. Šiandien tai galima pritaikyti kuriant norimą atmosferą namuose, darbe ar kitur.

Kvapai veikia už emocijas atsakingą smegenų dalį. Be to, jie yra siejami ir su prisiminimais. Turbūt esate girdėję, kad jau senovės Graikijoje studentams būdavo patariama mokantis šalia turėti rozmarino šakelę. Einant į egzaminą ją taip pat reikėdavo pasiimti su savimi, kad rozmarino kvapas padėtų prisiminti išmoktą medžiagą. Tačiau kvapai gali padėti ne tik mokantis. Jei šventės metu deginsite tam tikro kvapo žvakes, o vėliau sklaidydami nuotraukų albumus ir vėl užsidegsite to paties kvapo žvakę – jums bus lengviau prisiminti šventės dieną ir kilusias emocijas.

Taigi namų kvapai lygiai taip pat gali padėti sukurti norimą atmosferą. Jei namuose jaučiatės saugus, atsipalaidavęs, o jūsų namai visada kvepia tuo pačiu kvapu – grįžę namo jūs greičiau atsipalaiduosite ir pamiršite dienos rūpesčius.

 

Populiariausių kvapų įtaka mūsų emocijoms

 

Aromatai namams turėtų būti pasirenkami omenyje turint tai, koks kvapas kokią įtaką daro mūsų emocijoms. Kvapai gali padėti sustiprinti ar, priešingai, slopinti emocijas. Todėl vienokį kvapą derėtų rinktis šventiniams pietums, o kitokį – atpalaiduojančiam vakarui vonioje ar miegamajame.

Čia pateikiame keletą dažniausiai pasitaikančių aromatų ir jų poveikį žmogui:

  • Jei ieškote energizuojančio aromato, kuris padėtų pabusti, susikaupti darbui, rinkitės citrinų, apelsinų, greipfrutų, bergamočių aromatus. Citrusiniai aromatai puikiai tinka ofisui, darbo kambariui, moksleivio ar studento kambaryje, kai jis mokosi.
  • Jei norite tonizuojančio prabangaus kvapo, jums gali patikti opiumas. Šaltas aromatas suteikia energijos ir žvalumo.
  • Jei norite sukurti draugišką atmosferą draugų būryje, per šeimos vakarienę ar kitą draugišką pasisėdėjimą, rinkitės gaivius, šiek tiek saldžius kvapus. Tam tiks namų kvapai su rožių natomis, jazminų, žydinčių pievų ar kitų gėlių. Taip pat tiks įvairūs vaisių kvapai – obuolių, mangų ir pan.
  • Ieškantiems kvapo, kuris padės atsigauti ir atsipalaiduoti po darbo dienos, reikėtų dairytis į cinamono, vanilės, levandų kvapus.

 

Rinkitės kvapias žvakes, tirpukus ar kitas kvapias smulkmenas

 

Aromatai namams ir automobiliams gali būti įvairių formų: nuo tradicinių namų kvapų su lazdelėmis iki kvepiančių žvakių, aromatinių kubelių (tirpukų) ar medinių kvepiančių rutuliukų. Mūsų e. parduotuvėje galite internetu įsigyti įvairių kvepiančių smulkmenų jūsų namams! Pasirinkite patinkančio dizaino žvakę ar namų kvapą, rinkitės norimą kvapą ir mėgaukitės jo teikiamu poveikiu!

Patiko straipsnis?

Pasidalinti Facebook
Pasidalinti LinkedIn

Rašyti komentarą

pre nu me ruok

Prenumeruokite ir gaukite 10% nuolaidą pirmam apsipirkimui!